Bio

Kateřina Jansová


(flétna)

Kateřina Jansová se věnuje hře na flétnu od dětství. Od roku 1986 studovala na Konzervatoři P.  J. Vejvanovského v Kroměříži. Pod vedením Věry Křivé zde roku 1992 absolvovala recitálem a o rok později úspěšně složila přijímací zkoušky na AMU v Praze, kde studovala ve třídě Prof. Radomíra Pivody a absolvovala v roce 1997. Již během studií se vedle interpretačních kurzů (například Mistrovské kurzy v Semmeringu v Rakousku, Hudební akademie v Telči nebo flétnové kurzy v Jičíně) úspěšně účastnila interpretačních soutěží (Amati Kraslice, Přehlídka konzervatoří v Roudnici nad Labem, později Mezinárodní soutěž komorních souborů v japonské Osace). V letech 1994–95 byla 1. flétnistkou Moravské filharmonie Olomouc. Od roku 1994 je členkou kvarteta Musica Gaudeans (flétna, hoboj, violoncello, kytara), dále od roku 1998 působí v souboru Musica Bohemica. S oběma ansámbly pořídila řadu nahrávek zachycených na CD nosičích. Kateřina Jansová působí rovněž pedagogicky. V současné době vyučuje hru na příčnou flétnu na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy.

Simona Hečová


(violoncello)

Simona Hečová vystudovala Konzervatoř v Praze u prof. Jaroslava Kulhana, kterou absolvovala provedením Dvořákova violoncellového koncertu v roce 1996. V témž roce byla přijata do třídy profesora Daniela Veise na Hudební fakultě AMU. Absolvovala v roce 2001. Zúčastnila se mnoha interpretačních kurzů významných violoncellistů (Klagenfurt – M. Mlejnik, Lübeck –Boris Pergamenščikov, F. Helmerson, Brno, Praha-Stanislav Apolín).
Sklízela úspěchy jak v dětských národních soutěžích (1986 – 1. cena na Heranově violoncellové soutěži v Ústí nad Orlicí, 1997 – 2. cena v celostátní soutěži LŠU v Přerově), tak na mezinárodním poli (1992 a 1994 – 1. cena na mezinárodní violoncellové soutěži v Liezenu). Několik let působila v Talichově komorním orchestru a flétnovém kvartetu Ensemble Martinů. Od roku 1997 je členkou významného komorního souboru České noneto, se kterým vystoupila na mnoha prestižních pódiích a festivalech (mimo jiné Montreux,Schlesvig-Holstein, La Folle journée de Nantes, Pražské Jaro, Janáčkův máj, Lyon Auditorium, Playhouse Vancouver) a nahrála řadu rozhlasových snímků pro Bayerischer Rundfunk, NDR, WDR, Český rozhlas, Washington radio, Saint-Paul Sunday atd. Sólově nahrávala také pro Český rozhlas (R. Schumann, L. Boccherini, Martinů). Je rovněž členkou smyčcového kvarteta Kapralova Quartet a věnuje se pedagogické činnosti.

Alice Voborská


(klavír)

Na klavír začala hrát ve svých 5 letech v Českých Budějovicích ve třídě Magdy Štajnochrové. V roce 1981 byla přijata na Pražskou konzervatoř, nejprve do třídy Zdeňka Kožiny, později Valentiny Kameníkové, u které vystudovala i HAMU. Svá studia zakončila absolventským koncertem s orchestrem, kde hrála klavírní koncert Roberta Schumanna. Během studií byla vyslána jako oficiální korepetitor skupiny violoncellistů na Čajkovského soutěž v Moskvě a Bělehradě. V roce 1981 získala 1. cenu v celostátní soutěži MŠMT. Mezi její největší úspěchy v oblasti komorní hry patří 1. cena z mezinárodní soutěže ve Vercelli (Itálie).
Patří mezi zakládající členy souboru Sebastian trio, se kterým absolvovala řadu koncertů na našich i zahraničních pódiích (Mladé pódium Karlovy Vary, koncerty komorního cyklu Spolku pro komorní hudbu při České filharmonii v Rudolfinu 1992, 1998, festival v Baden Badenu, live koncerty v ČR Vltava). S tímto souborem také natočila CD. V současné době působí na Katedře klavírní spolupráce HAMU v Praze a jako korepetitorka na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy.